Drobné doplnky zútulnia váš byt na nepoznanie

Zariadiť byt s holými stenami môže byť hračka. Ale čo s takým, ktorý už všetko má, no stále mu čosi chýba. Stačí sa len porozhliadnuť po miestnostiach a zamerať sa na priestor, ktorý zmenu potrebuje. Určite taký máte doma aj vy.

Pri zveľaďovaní interiéru sa skúste zamerať na jednotlivé časti bytu alebo domu postupne. Každá miestnosť nadväzuje na druhú a podlieha určitým zásadám estetiky. No pokiaľ ste vyčerpali zásobu nápadov, inšpiráciu na zútulnenie bytu môžete získať napríklad u známych či sa jednoducho nechať viesť vlastným úsudkom.

Jedným z najnápaditejších podnetov pre výzdobu bytu môže byť aj príroda. V dobe panelákov a betónových stavieb sa symbióza s okolitou zeleňou a pestrofarebnosťou stáva už vyžadovaným pravidlom. Vhodným obdobím tak na malú interiérovú revolúciu býva aj záver roka na jeseň. Toto obdobie je plné farebných odtieňov prírody, ktorá sa pomaly ale isto uchyľuje k zimnému spánku. Pestrofarebné lístie či posledné vykvitnuté kvetinky počas babieho leta dokážu váš byt zútulniť na nepoznanie.

Ale ktorou miestnosťou máte začať? Určite tou, ktorú pri vchádzaní vidíte ako prvú. A tou je predsieň. 

Práve v nej dokážete s malými vecami veľké zázraky. Okrem klasických bytových doplnkov akými sú skrinka na topánky či vešiaky, sem môžete dokonale zakomponovať prútené košíky na odkladanie dáždnikov, drobné vázičky či rohové kvetináče. Možno budete prekvapení ako bude pôsobiť na predsieňovom stole sklenená miska alebo dizajnový svietnik v pestrofarebných teplých odtieňoch, no za vyskúšanie nič nedáte.

Ďalšou miestnosťou, kam vedú nasledujúce kroky býva zväčša obývačka. Ak si zavoláte domov návštevu, základom je usadiť ju do pohodlnej sedačky, no pamätajte, že ich prvé pohľady zmerajú celú miestnosť. Preto ich skúste očariť rohovými lampami, dekoračnými steblami trávy v štýlovej váze pri stene skombinované so živými kvetmi v teplých odtieňoch.

Dávajte si pozor na pohodené časopisy a noviny, ktoré nebudú pôsobiť esteticky. Ich umiestnenie by nemalo byť ani pod stolom, ani na ňom, no niekde, kde by neboli vidieť. Pre tento prípad je dobré si zaobstarať tašku alebo stojan na noviny. Nič nepokazíte ani dizajnovými miskami či vázami, ktoré doplníte umelými dekoráciami v kombinácii pestrofarebných jesenných listov.

Hoci je kúpeľňa prevažne považovaná za miestnosť funkčného charakteru, aj tu by sme nemali zabúdať na doplnky. Väčšina z nich by však mala slúžiť na istú činnosť. „Esteticky môžu pôsobiť rohové regále pre sprchovú kozmetiku alebo kúpeľňové dosky na odkladanie hygienických potrieb pri umývadle. Novinkou pre zákazníkov môže byť lavica do kúpeľne s mäkkou sedacou výplňou alebo štýlové dávkovače mydla či držiaky na toaletný papier,“ vraví Vojtěch Čáp zo spoločnosti kika Nábytok.

Pokiaľ teda chcete, aby váš domov chytil druhý dych, skúste sa zamerať na drobnosti. Budete sa čudovať, aké divy dokážu malé doplnky s vaším bytom. 

Naposledy zmenené štvrtok, 05 február 2015 14:56

Zdieľajte článok

Označené v

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.