Obraz, čo vynikne v byte, sa nehodí na chatu

Kúpili sme si s manželom chalupu, teraz ju zariaďujeme. Chceme tam mať aj nejaké doplnky, dekorácie či obrazy. Poradíte nám, ako si vybrať, aby interiér chalupy nevyzeral gýčovo?
Iveta H., Malacky

Odpovedá Dagmar Christovová, dizajnérka v spoločnosti kika Nábytok:

Doplnky a dekorácie je vhodné vyberať si s citom a myslieť na to, kde ich budeme mať. To, čo sa hodí do mestského či moderného bytu, môže, naopak, ako päsť na oko pôsobiť trebárs na chalupe.

Zrejme máte izbu vybavenú prevažne prírodnými materiálmi, preto zvoľte drevený rám a napríklad motív krajiny a zvierat. Vyhnite sa abstraktným motívom a takisto kovovému rámu.

Obraz môžete nechať aj bez rámu a použiť len paspartu alebo sklo. Motív diela by sa mal tiež hodiť k farbám, aké sú už v izbe zastúpené. Je dobré, keď obraz do bytu pasuje aj tematicky. Nie je úplne ideálne dať si povedzme na chalupu zátišie s americkými mrakodrapmi alebo parížskou Eiffelovkou. Ak však máte svoj mestský byt zariadený skôr modernejšie a nebojíte sa farieb alebo si chcete napríklad obývačku trochu "rozsvietiť", bude sa tam obraz s motívom New Yorku, Paríža či Londýna vynímať skvele

Obrazy či motívy, ktoré vyniknú v mestskom, modernom byte, nemusia sa práve hodiť napríklad na chalupu alebo do chaty. Tam môzu vyznieť ako gýč.

 

Zdieľajte článok

Označené v

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.