nedeľa, 21 september 2014 13:35

Jeseň v znamení tradícií: zavárame

Napísal(a) IKEA
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Jeseň v znamení tradícií: zavárame Foto: IKEA

Natrafiť v potravinách na chutný broskyňový džem, či zavárané čerešne, ktoré chutia podobne ako tie od starej mamy, nie je samozrejmosťou. V poslednej dobre čoraz viac ľudí, od začínajúcich, až po profesionálnych kulinárov zisťuje, že uchovávať si vlastné jedlo je skvelý spôsob, ako znovuobjaviť niektoré staré zabudnuté metódy.

A v neposlednom rade si môžete po celý rok užívať dobroty, ktoré chutia výborne. IKEA má pre vás všetko, čo k domácemu zaváraniu budete túto jeseň potrebovať.

Návrat do detských čias
Cedidlo z nehrdzavejúcej ocele vám umožní veľmi jednoducho umyť a vysušiť nazbierané plody (IDEALISK, €3,29). Po odkvapkaní sa môžete pustiť do krájania a čistenia ovocia a zeleniny. Všetko pôjde ľahko so šikovným krájačom (STÄM, €0,99). S jablkami si poradí krájač SPRITTA (€ 1,49). Z jabĺk uvarte chutný kompót alebo jablká usušte, aby ste mali čo v zime chrumkať. Dosku na krájanie PROPPMÄTT (€ 2,99) môžete vďaka ľahko uchopiteľnej rúčke používať pri príprave jedla z oboch strán.

 Náš tip: Zaváranie nemusí znamenať len veľa driny a neporiadku v kuchyni. Zhromaždite doma celú rodinu a užite si spolu príjemné popoludnie. Z detí spravte profesionálnych degustátorov, akými ste kedysi boli vy v kuchyni vašej mamy a starej mamy.

Ako uskladniť plody vašej práce

 Náš tip: Ak potrebujete väčší úložný priestor, môžete na policu vertikálne zavesiť niekoľko košov alebo ich naskladať na rovný povrch (OBSERVATÖR, €2,49).

###

O IKEA
IKEA je spoločnosť, so švédskymi koreňmi vyrábajúca zariadenia do domácností. Založil ju v roku 1943 Ingvar Kamprad. Víziou IKEA je „vytvárať lepší každodenný život pre čo
najviac ľudí.“ Našou obchodnou myšlienkou je ponúkať široký sortiment funkčného bytového zariadenia s dobrým dizajnom za také nízke ceny, aby si ho mohlo dovoliť čo najviac ľudí. IKEA má celkom 349 obchodných domov v 40 krajinách, z toho 44 obchodných domov vlastnia a prevádzkujú držitelia licencie mimo IKEA Group v 16 krajinách. Obchodné domy IKEA ročne privítajú celkom 590 miliónov návštevníkov. Viac informácií nájdete na www.IKEA.sk

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:50


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.