štvrtok, 18 apríl 2013 21:06

Michal Hudák: som jaternica tekvica

Napísal(a) Viktória Vasilenková
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Hudák si nechal zmerať tlak i vyšetriť krv Hudák si nechal zmerať tlak i vyšetriť krv Dynamic Relation

„Ja nie som hruška ani jablko“, komentoval formu ukladania tuku v tele Michal Hudák. „Ja som jaternica, presnejšie,  jaternica tekvica." Veľký úspech pre svoje zdravie urobil, keď prestal fajčiť. Ako sa starajú o svoje zdravie herecká legenda Mária Kráľovičová, jej kolegyňa Marta Sládečková, herci Michal Hudák a Ján Slezák, či populárne moderátorky Jarmila Lajčáková-Hargašová, Lenka Šoóšová a Jana Hospodárová?

Zisťovali sme to počas podujatia Týždeň zdravia, kedy mali všetci návštevníci Nemocnice Malacky vyšetrenia na hladinu cholesterolu a cukru v krvi, či ukladanie tuku v tele zadarmo. Zúčastnili sa ho aj známe celebrity, ktoré prezradili, ako sa starajú o svoje zdravie. Známe osobnosti verejne vyzvali návštevníkov nemocnice, aby si našli čas na svoje zdravie a prevenciu a nechodili do nemocnice len vtedy, keď už sa cítia zle.

Herecká legenda Mária Kráľovičová onedlho dovŕši 86 rokov a svojím zdravím a vitalitou pretromfne aj mnohých päťdesiatnikov: „Nikdy ma nebolela hlava. Keď mi niekto hovorí, bože, ako ma bolí hlava, ja si to ani neviem predstaviť. Jediné, čo ma v živote bolelo, boli otlaky. Dôležitý je pohyb. V detstve som pešo chodila do školy, päť kilometrov tam a päť naspäť, celý život som stále v pohybe. Javisko, schody, prechádzky a striedma strava. Doprajem si všetko, ale neprejedám sa. Keď cítim, že som sýta, i keď mi veľmi chutí, poviem si dosť.“ 

A okrem toho sa ešte musíme zmestiť do divadelných kostýmov, takže strava, spánok a cvičenie sú takou prirodzenou motiváciou v našej branži,“ doplnila Marta Sládečková. Televízna kamera tiež opticky pridáva pár kilogramov, na striedmom stravovaní sa zhodli aj prítomné moderátorky „Nie je žiadne tajomstvo, že vstávam o tretej ráno, čomu som musela prispôsobiť aj výber stravy, aby som sa cítila ľahko. Ale našla som v zdravej strave dokonca vášeň, začala som jesť mäso, najmä ryby,“ vysvetľuje Lenka Šoóšová.

Mišo Hudák urobil veľký krok pre svoje zdravie, keď prestal fajčiť. "Fajčil som 20 rokov a v jednej chvíli, možno vnuknutie zhora, si môj organizmus povedal stop. Svoju poslednú cigaretu som si dal v Moskve pred rokom a pol a ani som ju nedofajčil. Bolo mi tak zle, že som myslel, že to je nielen moja posledná cigareta, ale aj posledná chvíľa,“ podelil sa so svojou rozlúčkou s dymovým zlozvykom obľúbený herec a moderátor a dodal, že v zafajčenom prostredí sa už nedokáže ani najesť. Začal sa aj zdravšie stravovať, do svojho jedálnička zaradil napríklad pohánku, ktorá obsahuje veľa vlákniny a ostatných cenných látok.

Vegetariánka Janka Hospodárová svoj recept na starostlivosť o zdravie postavila na prístupe „byť nad vecou. „Možno tým niektorých aj trochu naštvem, uvedomujem si, že zaujať tento postoj je v dnešných časoch veľmi ťažké, ale mne to výrazne pomohlo. Prestala som sa stresovať, ľahšie sa mi žije.“ Preto k zelenine a pohybu radí aj prežívať čo najviac času s milovanými ľuďmi. Všetci prítomní sa však zhodli v tom, že strach z lekárov a podceňovanie preventívnych prehliadok je zbytočné a nezodpovedné.

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 18:10


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Nebojte sa kúpania bábätka, detskej pokožke prospieva

Nebojte sa kúpania bábätka…

Večerný rituál kúpania bábätka prospieva jeho pokožke, spríjemňuje zaspávanie a zlepšuje spánok. Táto téma však vzbudzuje...

Prev Next