Dlho stojíte alebo dlho sedíte? Pozor na kŕčové žily

Dlhé státie, časté sedenie, ale aj dlhé cestovanie môže spôsobiť bolesti chrbta a opuchnuté nohy. Okrem estetického hľadiska je tento, navonok neškodný jav, nebezpečnejší ako by sme si mysleli.

Napríklad dlhé cestovanie môže spôsobiť tzv. „cestovateľskú trombózu“. Pod týmto pojmom sa skrývajú zdravotné riziká, ktoré vznikajú následkom dlhého sedenia v úzkom priestore sedadiel v lietadle či v autobuse a môžu viesť až k pľúcnej embólii s následkom náhleho úmrtia.

Sedadlá v autobusoch a v ekonomickej triede lietadiel sa dajú polohovať, ale priestor na nohy sa zväčšiť nedá. Ak v tejto polohe cestujúci sedí viac ako päť hodín a má viac ako 40 rokov, pravdepodobnosť, že sa mu upchá niektorá z hlbokých žíl, je pomerne veľká. Zväčšenie priestoru okolo sedadla asi nezmeníme, ale existuje niekoľko účinných metód ako vzniku cestovateľskej trombózy a žilovým ochoreniam predchádzať.

Ako predchádzať cestovateľskej trombóze?

Počas cesty by ste mali pravidelne napínať svaly na nohách a pohybovať nohami aspoň v členkoch. Okrem toho by ste mali každú hodinu vypiť aspoň štvrť litra tekutín a vyvarovať sa alkoholu, pretože odvodňuje. Pred cestou, ktorá bude trvať viac ako päť hodín odporúčajú kardiológovia obliecť si zdravotné pančuchové nohavice, pančuchy alebo aspoň podkolienky.

Ak máte sedavé zamestnanie, alebo trávite veľa hodín za volantom, tiež prospejú vašim nohám. Jedným z účinných pomocníkov na problémy cestovateľov ako aj pre pacientov trpiacich na žilové ochorenia a kŕčové žily sú prevratné pančuchy a podkolienky značky Solidea, ktoré na Slovensku exkluzívne zastupuje a predáva spoločnosť Bepon. Elastické pančuchy a podkolienky sú kľúčovým a základným terapeutickým prostriedkom pri žilovej nedostatočnosti. Zároveň riešia aj estetický problém nie jednej dámy – KŔČOVÉ ŽILY. Pomôcť môžu však nielen pri liečbe syndrómu kŕčových žíl, ale aj počas rekonvalescencie po operáciách, po odstránení povrchových a krčových žíl. Sú vhodné aj ako prevencia opuchu dolných končatín a vzniku tzv. cestovateľskej trombózy.

Pančuchy aj pre mužov

Pomoc ponúka spoločnosť Bepon aj mužom. Na predchádzanie opuchom nôh a problémom s tým spojenými počas cestovania či dlhého vysedávania v kancelárii môžu využiť cestovné podkolienky, ktoré sú vhodné nielen pre dámy ale aj pánov. Podporujú krvný obeh a tým znižujú opúchanie nôh. V ponuke je hneď niekoľko typov.

Tlačová správa

Zdieľajte článok

Označené v

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.