Srdcovo-cievne ochorenia

Občas sa stáva, že si človek doma opakovane nameria vysoký krvný tlak, no príde k lekárovi a tam sú hodnoty jeho tlaku krvi v poriadku. Situácia znamená problém, mala by byť postrachom ako pre pacienta, tak aj pre lekárov. Pokúsime sa vysvetliť prečo.

streda, 24 apríl 2019 11:48

Maskovaná hypertenzia: ako sa prejavuje?

Napísal(a)

Mať svoj krvný tlak pod kontrolou je naozaj dôležité, pretože neliečený vysoký krvný môže mať za následok vážne zdravotné problémy nezriedka aj s tragickým koncom. Hypertenzia je zodpovedná za  54 % prípadov cievnej mozgovej príhody a 47 % srdcových infarktov. Napriek všetkým informáciám si ľudia stále myslia, že vysoký krvný tlak sa ich netýka a ide o problém ľudí vo vyššom veku. Pritom artériovou hypertenziou trpí na Slovensku až 35 % dospelých medzi 25. až 64. rokom. 

pondelok, 21 október 2013 22:28

Vráťte nohám prirodzenú ľahkosť

Napísal(a)

Náš cievny systém je počas horúcich letných mesiacov zaťažený oveľa viac ako v iných obdobiach roka. Horúčavou trpia najmä dolné končatiny, čo sa prejavuje opúchaním, nepríjemným tlakom či bolesťou.

streda, 11 september 2013 21:04

Ochorenia srdca zabíjajú Slovákov častejšie ako rakovina

Napísal(a)

Staráte sa v záujme svojej rodiny o svoje srdce? Nie? A veru by ste mali. Kardiovaskulárne ochorenia zabíjajú Slovákov častejšie ako rakovina, či iné choroby. Slovensko je v európskom rebríčku úmrtnosti na srdcovo-cievne ochorenia na jednom z najhorších miest v Európe.

nedeľa, 11 september 2011 20:40

Dlho stojíte alebo dlho sedíte? Pozor na kŕčové žily

Napísal(a)

Dlhé státie, časté sedenie, ale aj dlhé cestovanie môže spôsobiť bolesti chrbta a opuchnuté nohy. Okrem estetického hľadiska je tento, navonok neškodný jav, nebezpečnejší ako by sme si mysleli.

Vedeli ste, že každý druhý Slovák má príznaky chronického žilového ochorenia? Ale až 75 % z nich tieto príznaky ignoruje! Patríte ku nim? Nerobíte dobre. Chronické žilové ochorenie je závažné, progresívne ochorenie, ktoré je potrebné liečiť od prvých symptómov.

nedeľa, 10 júl 2011 21:10

Opuchy nôh v lete, pocit ťažkých nôh

Napísal(a)

Trpíte pocitom napätia v nohách, opúchaním nôh - najmä v lete, a máte pocit, že vaše nohy vážia takmer tonu? Pocity ťažkých nôh, napätia a bolesti v nohách môže spôsobovať chronické venózne ochorenie. K zhoršeniu dochádza nielen vplyvom vyššej teploty, ale aj v dôsledku cestovania.

sobota, 10 júl 2010 20:56

Ťažké, opuchnuté nohy

Napísal(a)

Problémy s nohami trápia v súčasnosti až 65 % Slovákov. Najčastejšie sa Slováci sťažujú na pocity ťažkých nôh, bolesti v nohách, pocity opúchania či pálenia, nočné kŕče, svrbenie a pichanie v nohách.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom