Aplikácia do mobilu naučí podať prvú pomoc

Záchrannej zdravotnej službe trvá v priemere 11 minút, kým príde na miesto nehody. Dovtedy je prvá pomoc v rukách laikov. „Ľudia by sa nemali spoliehať iba na núdzové čísla a zatiaľ bezradne čakať na príchod záchranky.

V rámci projektu Krajina záchrancov sme sa preto rozhodli dať ľuďom jednoduchú a užitočnú mobilnú aplikáciu, ktorá im pomôže s poskytovaním prvej pomoci,“ hovorí MUDr. Branislav Budke, generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer Slovensko, hlavného partnera projektu Krajina záchrancov.

Aplikácia používateľa prevedie postupmi záchrany života a otestuje základné vedomosti o prvej pomoci a prostredníctvom GPS nájde najbližšieho poskytovateľa praktických kurzov v okolí. Absolventi e-learningového kurzu na www.prvapomoc.sk majú praktický nácvik u zmluvných poskytovateľov za zvýhodnenú cenu.
„Kedysi sme so sebou nosievali príručky mladých svišťov. Doba sa však mení a dnes sa nikto z nás bez mobilu nepohne ani na krok. Preto niet lepšieho nosiča, ako dostať informácie o prvej pomoci medzi ľudí. Ak by zvládli aspoň polovicu toho, čo aplikácia obsahuje, zásadným spôsobom by to mnohým zvýšilo šance na prežitie,“ konštatuje Doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD., odborný garant projektu Krajina záchrancov,

V aplikácii nájdete:
 15 najčastejších situácií a príslušných scenárov prvej pomoci
 Ilustrované inštrukcie a video postupy k jednotlivým zraneniam
 GPS lokalizáciu a kontakt na najbližších poskytovateľov kurzov prvej pomoci
 Interaktívny test s využitým dotykového displeja
 Zvukovú signalizáciu, ktorá pomáha dodržať frekvenciu stláčaní hrudníka pri resuscitácii
 Priame volanie na tiesňovú linku
Stiahnite si aplikáciu zadarmo pre iOS alebo Android z www.prvapomoc.sk/aplikacia

Zdieľajte článok

Označené v

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.