Matka upozorňuje na nebezpečenstvo, ktoré môže ohroziť život aj vášho dieťaťa

Nikdy vás nenapadne, že sa to môže stať vášmu dieťaťu. Že vy budete práve tou matkou, ktorá bude musieť vyberať oblečenie do truhly svojho synčeka...

Keď sa stane obrovská tragédia, svet sa vždy rozdelí na dva tábory. Ak vám zomrie dieťa, nájdu sa ľudia, ktorí vás budú obviňovať. Ale našťastie sa nájdu aj takí, čo vás podržia. Jordan DeRosier, matka 7-mecačného synčeka Sloana, ktorý nečakane zahynul 3. júla, sa rozhodla raz a navždy umlčať neprajníkov. Jej synček zomrel v postieľke, prikrytý dekou, ktorú mu uháčkovala milovaná babička.

"Určite vám zomrel preto, že bol očkovaný. Keby ste ho nedali očkovať, tak sa to nestane," našli sa neprajníci, ktorí vedeli, ako zvoziť matku pod čiernu zem. 

JORDAN DEROSIER

"Náš syn nezomrel preto, že bol očkovaný. To striktne odmietam," tvrdí mama, ktorá našla ráno synčeka už mŕtveho. Keď prišla k postieľke, všimla si, že je už biely a studený. Pokúšala sa ho oživovať, volala záchranku, no už bolo neskoro. Soan zomrel, pretože sa nemohol nadýchnuť pod dekou. 

"Nechcela som vravieť na verejnosti, čo sa stalo,"  vraví zničená Joan. No odmietam, aby ma niekto vinil z toho, čo sa nestalo. Ľudia si ľahko vyvodia neuveriteľné závery. A je to žiaľbohu tak. "Maličký sa musel prebudiť, liezol, stiahol si deku a zamotal sa do nej," dodáva mama, ktorá sa rozhodla šíriť povedomie o prevencii proti SIDS - syndrómu náhleho úmrtia dojčiat. Minulá rok v USA zomrelo na SIDS viac ako 3 500 detí. Matka na záver dodáva, že do konca života bude cítiť vinu za to, čo sa stalo. 

Prevencia proti SIDS:

  • v postieľke by nemali byť žiadne hračky, ani deky. Na spanie používajte skôr spací vak
  • používajte plienkový alebo matracový monitor dychu
  • podľa viacerých štúdií spoločné spanie s rodičmi znižuje riziko vzniku SIDS až o 50%
  • dávajte dieťatko vždy spať na chrbát
  • nevystavujte dieťa cigaretovému dymu a izbu, v ktorej spí, pravidelne vetrajte 

Joana však chcela poukázať na to, ako rýchlo hodnotíme to, čo sa stalo, bez toho, aby sme videli za oponu. A keď chce niekto zvaliť vinu za očkovanie, vždy si niečo nájde. A to mladú matku naozaj bolelo. 

"Nikdy neprestanem cítiť vinu za to, čo sa stalo," dodáva na záver. "Ale pevne verím, že si aspoň ostatní rodičia budú dávať väčší pozor, ako ja." 

Zdroj: redbookmag.com Foto: Facebook.com 

Naposledy zmenené pondelok, 10 júl 2017 08:04

Zdieľajte článok

Označené vNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.