sobota, 20 január 2018 01:38

Vaginálna mykóza: problém o ktorom ženy šepkajú

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Vaginálna mykóza: problém o ktorom ženy šepkajú Foto: pixabay.com

Vaginálne infekcie nenavodzujú zrovna pocit pohody, ale rozhodne to nie je problém, za ktorý by sa nežné pohlavie malo hanbiť. Do života ženy sa jednoducho niekedy pridružia aj takéto záležitosti. Nemusíte vedieť, čo je presnou príčinou problému, ale kde hľadať pomoc. Nepríjemnostiam je možné predchádzať správnou starostlivosťou a hygienou s použitím vhodných prípravkov. Pre intímnu pohodu je tu osem prospešných látok, ktoré si krok po kroku dokážu hravo poradiť ako s bakteriálnou, tak aj s kvasinkovou infekciou.

Nepríjemné svrbenie, pocit pálenia či nezvyčajný vaginálny výtok - to sú najčastejšie symptómy vaginálnej infekcie, s ktorou sa stretáva množstvo žien. Príčiny zápalov sú rôzne. Často za to môžu hormonálne zmeny či užívanie niektorých liekov ako napr. antibiotík, ale aj nedostatočná hygiena či nevhodná starostlivosť o intímne partie. Odlíšiť kvasinkové infekcie od bakteriálnych iba na základe prejavov je veľmi náročné. Ženy si často myslia, že ide o kvasinky a nasadia si antimykotické prípravky, ktoré však neúčinkujú proti baktériám. Netušia totiž, že vo viac ako polovici prípadov je príčina vaginálnej infekcie iná ako kvasinky. Sú to najmä baktérie.

Ak si nie ste isté, čo je presnou príčinou problému, je jednoduchšie zvoliť prípravky vhodné pre podporu pri oboch typoch infekcií, vrátane kozmetických prípravkov, pomocou ktorých sa môžete o svoje intímne partie starať každý deň - najmä keď sa pohybujete na miestach so zvýšeným rizikom bakteriálnej alebo kvasinkovej infekcie.

Ako sa teda o intímne partie správne starať? Zoznámte sa s ôsmimi elementmi, ktoré krok po kroku podporia vaše intímne zdravie.

Bioecolia - Keď sa objaví invázia nepriateľských baktérií a kvasiniek, je vhodné podporiť prirodzenú vaginálnu mikroflóru. Ochranná prebiotická zložka Bioecolia® slúži ako substrát pre laktobacily a napomáha k obnove rovnováhy vaginálnej mikroflóry. Práve rovnováha vaginálnej mikroflóry je alfou a omegou intímneho zdravia.

Kyselina mliečna a boritá - Tieto látky pomáhajú udržiavať prirodzenú hodnotu vaginálneho pH a tým podporujú rast laktobacilov. Naopak, chránia sliznicu pred premnožením nežiaducich baktérií a kvasiniek.

Kyselina hyalurónová – Hydratuje pokožku a máteda príjemný zvlhčujúci efekt.

Vitamín E a pantenol - Ľahko prenikajú do kože v okolí vagíny a napomáhajú k jej upokojeniu

Nechtík lekársky a aloe vera - Balzamom pre intímne partie sú extrakty z nechtíka lekárskeho a aloe vera, ktoré upokojujú pocity svrbenia a pálenia.

 

Súvisiace položky (podľa značky)1 komentár

  • Odkaz na komentáre Luci nedeľa, 21 január 2018 11:45 Napísal(a) Luci

    Mne pomohol wobenzym. Brala som vysoke davky 3x denne 5 tabliet asi 3-4 mesiace. Potom mykozy konecne prestali. predtym som ich mavala kazdy mesiac asi 2 roky.

    Nahlásiť

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Krásna pokožka aj v tehotenstve

Krásna pokožka aj v tehotens…

Tehotenstvo pristane každej žene. Tá vnútorná radosť z očakávaného prírastku priam vyžaruje z jej tváre. Avšak starostlivosť...

Prev Next