pondelok, 27 február 2017 20:16

Mýtus a päť faktov o infekcii močových ciest

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Mýtus a päť faktov o infekcii močových ciest Foto: dreamstime.com

Problémy s močovými cestami sužujú najmä ženské pohlavie. Niektoré ženy trápia pravidelne, iným sa vyhýbajú, všetci sme však o nich už počuli. Je ale to, čo sa hovorí, naozaj pravda? Odhaľte jeden zaužívaný mýtus a nezabudnite na päť faktov o infekciách močových ciest. Pomôžu vám tejto nepríjemnosti predchádzať. 

Nestarnúci mýtus
„Nesadaj si na tú studenú zem, prechladneš a budeš mať problémy s močovými cestami.“ Kto z nás podobné slová ešte nepočul? Avšak, toto zaužívané varovanie nie je úplne pravdivé. Hlavnou príčinou infekcie močových ciest nie je prechladnutie. Ide o problém bakteriálneho pôvodu. Až 90 % infekcií spôsobuje baktéria Escherichia coli, ktorá sa bežne vyskytuje v našej črevnej mikroflóre. Ak sa však dostane do oblasti močových ciest, nastáva problém a naše telo musí začať bojovať s infekciou.

Päť faktov, na ktoré netreba zabúdať

1. Problémy močových ciest trápia častejšie ženy
Dôvodom je to, že ženy majú kratšiu močovú trubicu ako muži a jej vyústenie je bližšie ku konečníku. Baktérie sa tak ľahšie dostanú do močového mechúra, kde sa potom ďalej množia a spôsobujú problémy. K prenosu spomínaných baktérií môže dôjsť napríklad aj nesprávnou hygienou po použití toalety. Vždy by sme sa mali utierať smerom von.

2. Pri sexe môže dochádzať k prenosu baktérií – ochránia vás dve pravidlá
Prečo to nepovedať úprimne, sex je krásna súčasť nášho života a mali by sme si ho užívať. Zároveň je však vhodné dodržiavať niekoľko pravidiel. Ihneď po sexe choďte na toaletu a doprajte si rýchlu sprchu. Prečo? Počas sexu môže dôjsť k preneseniu baktérií na sliznice močových ciest, kde potom vzniká zápal. Od toho nás neochráni ani prezervatív. Lepšie je preto myslieť na prevenciu, ktorá nás od podobných problémov uchráni.

3. Hygiena je dôležitá, ale netreba to preháňať
Hygiena je určite základ, ale nič by sa nemalo preháňať. Nadmerná hygiena intímnych partií totiž môže podráždiť sliznicu a narušiť ochranný faktor dolných močových ciest, čo nahráva opakovaným návratom infekcie. Starajte sa preto o svoju čistotu, ale primerane a s pomocou hygienických gélov priamo určených na intímne partie.

4. Neodkladať, na mieste je kompletná starostlivosť
Máte v poslednej dobe nepríjemné pocity, nutkanie na močenie alebo trávite dlhší čas na toalete? Nečakajte na ďalší signál a ihneď zakročte. Vaše močové cesty bojujú s problémom, doprajte im preto podporu. Dlhodobo odporúčanú starostlivosť predstavuje expert na problémy močových ciest Urinal Akut.. Kombinácia Zlatobyľy obyčajnej, vitamínu D a vysoko kvalitného extraktu z kanadských brusníc je vhodná pri akútnych ťažkostiach a šetrnej podpore močových ciest.

5. Baktérie môžete z tela vyplaviť
Naše telo jednoznačne potrebuje tekutiny pre svoje správne fungovanie. Keď nás ale sužujú problémy močových ciest, je pitný režim úplnou nevyhnutnosťou. Tekutiny nám pomáhajú baktérie z tela vyplavovať a doslova aj spláchnuť. Prúd moču so sebou totiž vylučuje aj baktérie, ktoré sa prichytili v močových cestách, kde môžu spôsobovať problémy.

 Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Potravinové alergie sa nevyhýbajú ani tým najmenším

Potravinové alergie sa nevyh…

V posledných desiatkach rokov dramaticky rastie počet detí, ktoré trpia rôznymi alergiami. Našich najmenších najčastejšie okrem...

Prev Next