štvrtok, 30 jún 2011 15:20

Bradavice, liečba bradavíc, ako sa ich zbaviť

Napísal(a) webster
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Bradavice sú nepríjemným zdravotným i estetickým problémom, s ktorým sa stretol hádam každý. Môže sa nimi totiž ľahko nakaziť ktokoľvek, najčastejšie však postihuje deti a mladých ľudí, ale i ľudí s oslabeným imunitným systémom. Poznáte spôsob ako odstrániť bradavice bezbolestne a natrvalo?

Toto kožné ochorenie spôsobuje prenosný vírus, ľudský papilomavírus (HPV). Bradaviciam sa darí najmä v teplom a vlhkom prostredí, preto sa aj na tele vyskytujú na miestach so zvýšenou potivosťou. Do nechceného kontaktu s nimi najčastejšie prídete na  kúpaliskách, v bazénoch či saunách. Častým zdrojom infekcie sú aj rodinní príslušníci s bradavicami alebo deti v kolektíve. Ak je človek oslabený, a teda náchylný na infikovanie sa vírusom a má na koži malú ranku, vírus sa v nej rýchlo usadí a prichádza k infekcii.

Ako sa zbaviť bradavíc?
U detí je dôležité bezbolestné odstránenie , teenageri uprednostňujú riešenia, o ktorých sa nemusia s nikým radiť. Dospelí radi vsadia na efektivitu a rýchle riešenie. I keď aj tu hrá svoju úlohu strach, a preto bezbolestné odstránenie je vždy vítané.

Je niekoľko spôsobov, ako sa môžete bradavíc zbaviť, ako ich odstrániť.

Prírodná liečba:
Na liečbu bradavíc môžete vyskúšať cibuľu - rozrežte ju, nasypte do jej stredu trošku cukru alebo soli a nechajte reznou stranou postáť na tanieriku, kým cibuľa nepustí šťavu. Ňou natierajte bradavice.  Oddávna sa používa šťava lastovičníka, ktorý po odtrhnutí púšťa oranžové mlieko - ním treba  bradavicu raz za deň potrieť a o niekoľko dní (ak je bradavica väčšia, aj týždňov) by ste už nemali vedieť, že bradavicu máte. Doporučuje sa použiť aj ricínový olej, propolis, ale aj "mlieko" z púpavy. Z tejto ho treba denne kvapnúť jednu kvapku.

Liečba z lekárne
Ak sa chcete sami pokúsiť zbaviť sa ich, natierajte ich aj niekoľko týždňov roztokom so salicylovou kyselinou alebo prelepujte náplasťou s touto látkou. Ak bude vaše úsilie márne, požiadajte lekára o ich odstránenie tekutým dusíkom. Lekára vyhľadajte aj vtedy, ak vás bradavice začnú bolieť.
Bradavice je možné napríklad ambulantne „vypáliť“, kedy sa zákrok často opakuje i viac krát a nie je bezbolestný. Bezbolestnosť a účinnosť dnes už dokážu zabezpečiť voľnopredajné prípravky, ktoré pôsobia keratolyticky (odstraňujú zhrubnutú kožu na povrchu). Neodborným ošetrením môže prísť k prenosu bradavíc a k ich rozšíreniu na iné časti tela alebo inú osobu, preto sa domácich pokusov radšej stráňte.

Vyskúšať tiež môžete nový prípravok, tzv. DUOFILM, Je to dermálny roztok, ktorý účinne odstraňuje bradavice vďaka dvom liečivám, ktoré obsahuje – kyseline mliečnej a kyseline salicylovej. Roztok kontrolovane rozrušuje keratín (vrstvu tuhej hrubej kože na povrchu bradavice). Aplikuje sa v mieste  bradavice, aby neprišlo k poškodeniu okolitej kože. Bradavicu treba pred použitím krátko ponoriť do teplej vody a povrch jemne narušiť vlastnou pemzou alebo pilníkom.
Pri opakovanom použití sa bradavice postupne zmenšujú, až celkom vymiznú. Duofilm je určený na denné použitie, až do doby, kým bradavice celkom vymiznú a zarovnajú sa kožné vyvýšenia. Buďte trpezliví, úplné odstránenie bradavíc môže trvať  6 – 12 týždňov. Je však trvalé a bezbolestné. Odporúčame pre malých aj veľkých hrdinov od dvoch do sto rokov.

Viac z tejto kategórie: Kožné ochorenia, príznaky, liečba »


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.