pondelok, 21 október 2013 20:36

Každých päť sekúnd lekáridiagnostikujú cukrovku

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
foto: dreamstine.com foto: dreamstine.com

Každých päť sekúnd lekári na celom svete diagnostikujú pacientovi ochorenie cukrovky. V súčasnosti je pacientov s diabetom približne 250 miliónov. Očakáva sa však, že v roku 2025 ich počet vzrastie na viac ako 380 miliónov.

Diabetes mellitus (cukrovka) je globálna a najrýchlejšie sa rozvíjajúca epidémia 21. storočia a je štvrtou vedúcou príčinou všetkých úmrtí vo väčšine rozvinutých krajín.
Na Slovensku sa za posledných dvadsať rokov počet diabetikov zdvojnásobil a momentálne ich je až 300 tisíc. Veľká časť týchto pacientov umiera alebo je zmrzačená v dôsledku komplikácií cukrovky. Všetky typy cukrovky sú totiž potenciálnymi život ohrozujúcimi ochoreniami a výrazne znižujú kvalitu života. Najčastejšou príčinou úmrtia diabetikov sú ochorenia srdca, pričom veľká časť pacientov trpí aj závažným ochorením obličiek.

Pre diabetikov 2. typu svitla nová nádej v podobe výsledkov štúdie ADVANCE (Pokrok), ktoré boli v uplynulých dňoch zverejnené v San Franciscu a Ríme. Nová liečebná stratégia zachraňuje životy a chráni milióny diabetikov pred závažnými komplikáciami cukrovky. Prvýkrát bolo účinne a pritom cukrovka.jpgbezpečne dosiahnuté zníženie glykovaného hemoglobínu ako objektívneho ukazovateľa cukrovky až na hranicu 6,5 %.

Z výsledkov štúdie ďalej vyplýva, že u pacientov s diabetom sa znížil počet cievnych príhod o 10 percent. Úmrtnosť z kardiovaskulárnych príčin sa znížila až o 12 % a u jednej pätiny pacientov sa redukovalo ochorenie obličiek. Veľmi závažný prediktor kardiovaskulárneho rizika proteinúria (bielkoviny v moči) sa redukoval až o 30 %.

Ďalšou dobrou informáciou pre diabetikov je, že sa nezvýšila hmotnosť pacientov v rámci intenzívnej liečby, a navyše sa chránia srdce a obličky diabetických pacientov. Tieto výsledky sú ďaleko za doteraz dostupnými medicínskymi dôkazmi. A čo stojí za týmito vedeckými zázrakmi? Najmä súčinná liečba dvoma liekmi na lekársky predpis, a to Noliprel forte A a Diaprel MR.

Noliprel forte A intenzívne kontroluje pacientovi tlak a Diaprel MR zabezpečuje intenzívnu kontrolu krvného cukru. Pri dodržaní tohto liečebného prístupu sa celková úmrtnosť diabetikov 2.typu zníži až o 18 %, kardiovaskulárna úmrtnosť až o 24 % a poškodenie obličiek dokonca až o 33 %!

 

Naposledy zmenené nedeľa, 27 júl 2014 21:56


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako zaradiť cukry do detského jedálnička

Ako zaradiť cukry do detskéh…

Každý dôležitý životný míľnik vášho dieťatka vyvoláva mnohé otázky. Odpovede hľadáte u svojej mamy, skúsenejších mamičiek...

Prev Next